Женска одбојкашка екипа освојила друго мјесто на Републичком такмичењу

Odbojka_republicko_HEADER1

КООРДИНАЦИОНИ ОДБОР МОИ РЕГИЈЕ ХЕРЦЕГОВИНА

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА У ОДБОЈЦИ
ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – ТРЕБИЊЕ, 16. и 17. мај 2015. године.

Свечаним постројавањем екипа учесница и интонирањем химне МОИ РС, у Требињу је почело Републичко финале Малих олимпијских игара у одбојци, у конкуренцији основних школа.
Успјешни организатор и овај пут је била ЈУ Основна школа „Вук Караџић“, у сарадњи са Удружењем педагога физичке културе Требиње, ЈУ Основном школом „Јова Јовановић Змај“, Омладинским одбојкашким клубом „Леотар“ и Одбојкашким клубом „Леотар“.

У конкуренцији дјевојчица у групи А играли су: ОШ „Свети Сава“ Бијељина, ОШ „Соколац“ и ОШ „Данило Борковић“ Градишка, док су у групи Б играли: ОШ „Младен Стојановић“ Лакташи, ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Добој и ОШ „Свети Сава“ Љубиње. Дјевојчице су утакмице играле у СД „Милош Мрдић“.
У конкуренцији дјечака у групи А играли су: ОШ „Васо Пелагић“ Пелагићево, ОШ „Данило Борковић“ Градишка и ОШ „Иван Горан Ковачић“ Мркоњић Град, а у групи Б: ОШ „Десанка Максимовић“ Челопек, ОШ „Мокро“ Пале и ОШ „Свети Сава“ Љубиње. Дјечаци су утакмице играли у дворани ОШ „Јован Јовановић Змај“.
Сви учесници су имали потпуни комфор и услугу ЈУ Дома ученика Требиње, гдје су били смјештени.

Такмичење је отвориo Оливер Гачић, Виши стручни сарадник у Министарству породице, омладине и спорта. Присутнима се обратио и Зоран Милошевић, Начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Града Требиња.

Након завршетка првог такмичарски дана, у конкуренцији дјечака у финале су се пласирали ОШ „Свети Сава“ Љубиње и ОШ „Васа Пелагић“ Пелагићево, док су у конкуренцији дјевојчица у мечу за златну медаљу требале играти дјевојчице из ОШ „Свети Сава“ Љубиње и ОШ „Соколац“.

Odbojka_republicko_HEADER2

ОШ „Соколац“ – ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Добој 2:1
ОШ „Свети Сава“ Љубиње – ОШ „Свети Сава“ Бијељина 2:1

Odbojka_republicko_HEADER3

У финалу мушких екипа ОШ „Свети Сава“ из Љубиња била је убједљива против ученика ОШ „Васа Пелагић“ из Пелагићева. У борби за треће мјесто екипа ОШ „Десанка Максимовић“ из Челопека савладала је екипу ОШ „Иван Горан Ковачић“ из Мркоњић Града резултатом 2:1.

У конкуренцији ученица, у финалу, дјевојчице из ОШ „Свети Сава“ Љубиње су савладале екипу ОШ „Соколац“. У утакмици за 3. мјесто ОШ „Вук Стефановић Караџић“ из Добоја савладала је екипу ОШ „Свети Сава“ из Бијељине резултатом 2:0.

За најбољег поентера и играча проглашен је Радослав Брборић из ОШ „Свети Сава“ из Љубиња.
За најбољег поентера проглашена је Дијана Ћоровић, а за најбољу играчицу Милица Новокмет, обје из ОШ „Свети Сава“ из Љубиња.

За ОШ „Соколац“ играле су: Ана Ашоња, Анастасија Цвијетић, Теодора Косорић, Наташа Боровчанин, Богдана Бакмаз, Исидора Башовић, Невена Дамјановић, Наташа Симић, Ивана Маричић, Дијана Ашоња, Марија Батинић и Марија Сорак.

Извјештај са овог и свих осталих такмичења у Херцеговини, са галеријама слика може се пронаћи на интернет адреси www.sport059.com.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

[Best_Wordpress_Gallery id=“73″ gal_title=“Републичко 2015 – ОДБОЈКА“]