RADIO EMISIJA „Iz školskih klupa“ – 10.2.2019.

© 2019 Info radio Sokolac / Osnovna škola „Sokolac“

Emisija „Iz školskih klupa“, koja se emituje na talasima „Info radija“ Sokolac nedjeljom u 11,05 časova, bavi se temama interesantnim djeci na nivou osnovnog obrazovanja. Neke od njenih stalnih rubrika imaju takav sadržaj da privlače pažnju i odraslih jer nerijetko obrađuju i njima zanimljive teme. Kreiranje ove emisije, u kojem učestvuju učenici na časovima sekcija uz pomoć nastavnika, omogućava djeci razvijanje novih saznanja i ispoljavanje određenih mogućnosti kroz nove uloge koje nisu zastupljene na redovnim časovima. Mali urednici, voditelji, istraživači, reporteri prvenstveno su djeca koja su članovi Lingvističke sekcije kojoj je jedan od ciljeva njegovanje jezika i jezičke kulture i na ovaj način.

Uređuje: Jadranka Janković