OSMOMARTOVSKA PRIREDBA 2019.

Međunarodni dan žena 8. mart posvećen je ženama širom svijeta i nastao je kao dan borbe za ekonomsku i socijalnu ravnopravnost žena i muškaraca.

Tim povodom u OŠ „Sokolac“ održana je priredba posvećena svim mamama, tetkama, učiteljicama i nastavnicama. Priredba je počela pjesmom koja nam je uputila jasnu poruku: ,,Čuvaj mamu’’ a izveli su je učenici V razreda uz pratnju hora. Nizale su se pjesme i skečevi koji su propraćeni gromoglasnim aplauzom. Niz recitacija koje su izvodili učenici pobudio je jake emocije među prisutnom publikom. Najveću pažnju privukla je plesna tačka članica plesnog kluba ,,NIKA’’ a bilo je i mladih muzičara koji su svirali na gitari. Za sam kraj pjesmu ,,Ja nemam drugi dom”, koja je probudila najdublje emocije kod publike, izveo je dječiji hor sa solistima Teodorom Zečević i Sarom Erić.

Na kraju, voditelji su se zahvalili svim prisutnim i damama poželjeli srećan predstojeći praznik.

FOTO GALERIJA

Katarina Biljić, Lingvistička sekcija