Obrazovno-zabavna predstava „Mirka“

Djeca_u_saobracaju_2015_1

Sa ciljem da se unaprijedi saobraćajno obrazovanje i vaspitanje djece ranog školskog uzrasta, u organizaciji Agencije za bezbjednost saobraćaja i Auto-moto saveza Republike srpske, našu Školu su posjetili glumci Akademije umjetnosti iz Banjaluke i u fiskulturnoj sali škole izveli obrazovno-zabavnu predstavu „Mirka“, koja je inače namijenjena djeci osnovnih škola.

Zahvaljujući glavnim akterima ove predstave kroz igru i smijeh je bilo vrlo lako animirati učenike i pridobiti njihovu pažnju i na taj način ih naučiti osnovnim pravilima ponašanja u saobraćaju. I učenici su u jednom trenutku bili učesnici u predstavi, a tako su zapravo naučili desetak najvažnijih stvari koje treba da zna svaki pješak. U toku i nakon izvođenja predstave učenicima su dijeljeni Bukvari iz kojih bi djeca trebala da utvrde naučeno gradivo.

Jadranka Janković

Djeca_u_saobracaju_2015_2