Недјеља дјетета – ПРИРЕДБА

Nedelja_djeteta_2015_1

Прва недјеља у октобру традиционално се обиљежава као Недјеља дјетета, мада се током цијелог мјесеца проводи низ активности које имају за циљ да одрасле подсјете на дјечија права и на одговорност коју имају према дјеци.

Једна од активности коју су предузели ученици наше Школе јесте приредба коју су припремали чланови драмско-рецитаторске и музичке секције, као и ученици петих разреда. Занимљивим и тематски прилагођеним тачкама су привукли пажњу млађих другара и наставног особља.
Nedelja_djeteta_2015_2

У току приредбе се обратио и предсједник савјета ученика Бошко Тошић и подсјетио да се свако дијете рађа са темељним слободама и правима, тачније подсјетио ја на Конвенцију о правима дјетета коју је 1959. године усвојила Скупштина Уједињених нација.

Јадранка Јанковић

ФОТО ГАЛЕРИЈА  FB_logo_rounded