Jednodnevni izlet u Donju Gradinu

U petak 30.09.2016. godine učenici osmih razreda OŠ „SOKOLAC“ u 6,00 krenuli su u Donju Gradinu. Njih 39 zajedno sa svojim nastavnicima: Dragicom Malović, Željkom Radijeljcom i Ljiljanom Ivanović, raspjevani i veseli uz usputna odmaranja i zadržavanje od sat vremena u Baljoj Luci u popodnevnim časovima stigli su u Donju Gradinu.

Iako je Donja Gradina bila suncem okupana, ipak je sve obuzela jeza i neobična hladnoća stegla je srca malim putnicima namjernicima kad su vidjeli cifru od 700 000 žrtava. 20 000 ubijene djece zastrašujući je podatak koji je oči napunio suzama ovim učenicima.

donja_gradina_2016_1

Pažljivo su slušali kustosa koji je iscrpno i nadahnuto malim Romanijcima pričao o zločinu o kome ovi mališani nisu znali da bi se mogli čuti ni u krvavim bajkama.

Iz donje Gradine su se vratili u večernjim satima sa čvrstim obećanjima sebi i svom radu da se ovo NIKAD NE ZABORAVI I NIKAD NE PONOVI!

Vođa puta, Dragica Malović