Одржано Републичко такмичење у атлетици за ученике основних и средњих школа

MOI2015_Republicko_atletika1

КООРДИНАЦИОНИ ОДБОР МОИ САРАЈЕВСКО – РОМАНИЈСКЕ РЕГИЈЕ

 

РЕПУБЛИЧКО ФИНАЛЕ МАЛИХ ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА У АТЛЕТИЦИ
СОКОЛАЦ, 09. мај 2015. године

 

Републичко финале МОИ ученика и ученица основних и средњих школа Републике Српске у атлетици, одржано је 09. 05. 2015. године у Сокоцу, на стадиону ФК „Гласинац“ Соколац.
На такмичењу је учествовало 158 такмичара из шест регија Републике Српске.
Домаћин Републичког такмичења била је ЈУ ОШ „Соколац“ Соколац.
Учесници из удаљених регија (Бањалучка, Приједорска, Добојска и Херцеговачка) допутовали су дан прије почетка такмичења и били су смјештени у хотелу „РАЈСКА ДОЛИНА“ на Јахорини.
На свечаном отварању, послије постројавања учесника и интонирања химне Малих олимпијских игара Републике Српске, добродошлицу свим учесницима Републичког финала пожељела је г-ђа Дивна Јанковић, директорица школе домаћина. Присутнима се затим обратио начелник општине Соколац, г- дин Милован Бјелица, а такмичење је званично отворио г-дин Раде Гвозден, представник Министарства породице, омладине и спорта Републике Српске.
Такмичење је било обезбјеђено од стране полицијске станице Соколац, а медицинско особље је било присутно све вријеме такмичења и пружало неопходну медицинску помоћ.
Церемонијом затварања, уручивањем медаља, диплома и пехара побједницима, завршено је Републичко такмичење Малих олимпијских игара Републике Српске у атлетици за школску 2014/2015 годину.

MOI2015_Republicko_atletika2


РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА

 

– ОСНОВНЕ ШКОЛЕ –

100 м – ученици

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Саша Станковић ЈУ ОШ „Сутјеска“ Модрича 11:28
2. Марко Караћ ЈУ ОШ „Јован Дучић“ Бијељина 11:51
3. Стефан Станковић ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Лакташи 11:74

 

800 м – ученици

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Ненад Ђурић ЈУ ОШ „П.П.Његош“ Бољанић 2:09.00
2. Марко Јовић ЈУ ОШ „Алекса Шантић“ Угљевик 2:13.00
3. Марко Мариновић ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“ Приједор 2:14.00

 

Бацање кугле – ученици

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Михајло Кузмановић ЈУ ОШ „Петар Кочић“ Угодновић 14,53
2. Зоран Лукић ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Блатница 13,40
3. Милош Ћук ЈУ ОШ „Ј.Ј.Змај“ Требиње 12,61

 

Скок у даљ – ученици

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Павле Ћеранић ЈУ ОШ „Г.С.Раковски“ Бања Лука 5,72
2. Виктор Гуровић ЈУ ОШ „Ј.Ј.Змај“ Требиње 5,33
3. Никола Пејовић ЈУ ОШ „Соколац“ Соколац 5,33

 

100 м – ученице

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Јелена Мацановић ЈУ ОШ „Јован Дучић“ Бијењина 12:49
2. Аница Бартула ЈУ ОШ „Соколац“ Соколац 12:71
3. Аријана Диздаревић ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“ Приједор 12:92

 

800 м – ученице

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Катарина Лемез ЈУ ОШ „П.П.Његош“ Источна Илиџа 2:23.39
2. Александра Рољић ЈУ ОШ „Иван Горан Ковачић“ Бања Лука 2:26.00
3.    Теодора Пјевић ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“ Приједор 2:26.79

 

Бацање кугле – ученице

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Даринка Видовић ЈУ ОШ „Петар Кочић“ Козлук – Зворник 10,43
2. Анастасија Дринић ЈУ ОШ „Петар Кочић“ Бања Лука 10,42
3. Милица Радоја ЈУ ОШ „19.април“ Дервента 10,20

 

Скок у даљ – ученице

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Ања Чолаковић ЈУ ОШ „Соколац“ Соколац 4,86
2. Сара Лучић ЈУ ОШ „Соколац“ Соколац 4,86
3. Милица Пелемиш ЈУ ОШ „Свети Сава“ Зворник 4,73

 

– СРЕДЊЕ ШКОЛЕ –

100 м – ученици

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Бојан Шобат ЈУ Пољопривредна школа Бања Лука 11:02
2. Миленко Којић ЈУ СШЦ „Јован Цвијић“ Модрича 11:34
3. Дејан Вулета ЈУ Пољопривредно-прехрамбена школа Приједор 11:55

 

1000 м – ученици

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Стефан Ћуковић ЈУ СШЦ „28. јуни“ Источно Ново Сарајево 2:35.00
2. Бојан Станишић ЈУ СШЦ „27. јануар“ Рогатица 2.36.00
3. Саша Добријевић ЈУ Електротехничка школа Приједор 2:39.00

 

Бацање кугле – ученици

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Александар Новаковић ЈУ Техничка школа Бања Лука 16,80
2. Дејан Скочо ЈУ СШЦ „Петар Кочић“ Зворник 14,05
3. Драган Ковачевић ЈУ СШЦ „Алекса Шантић“ Требиње 13,85

 

Скок у даљ – ученици

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Никола Бркић ЈУ Угоститењска школа – Бања Лука 6,66
2. Марко Обрадовић ЈУ Електротехничка школа Бања Лука 6,35
3. Драган Стевановић ЈУ Гимназија – Бијељина 6,18

 

100 м – ученице

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Наташа Глигоревић ЈУ Гимназија – Зворник 12:52
2. Тијана Тешановић ЈУ СШЦ „Источна Илиџа“ Источна Илиџа 12:78
3. Наташа Малиновић ЈУ Средњошколски центар Приједор 13:16

 

800 м – ученице

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Валентина Самарџић ЈУ Гимназија – Прњавор 2:21.00
2. Сашка Јеличић ЈУ Гимназија „Свети Сава“ Приједор 2:26.00
3. Ања Радовић ЈУ Гимназија – Бијељина 2:31.00

 

Бацање кугле – ученице

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Наташа Боговац ЈУ Медицинска школа Бања Лука 11,63
2. Дамјана Бошњак ЈУ Економска школа Бијељина 10,00
3. Николина Јовановић ЈУ Гимназија „Јован Дучић“ Требиње 9,56

 

Скок у даљ – ученице

Ред. број Име и презиме: Школа: Резултат:
1. Драгана Поздеровић ЈУ СШ „Никола Тесла“ Теслић 5,15
2. Емилија Кушић ЈУ Гимназија „Јован Дучић“ Требиње 4,62
3. Исидора Савић ЈУ Гимназија „Јован Дучић“ Требиње 4,61

НАЈБОЉИ ПОЈЕДИНЦИ:

 

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ:

Саша Станковић, ученик ЈУ ОШ „Сутјеска“ Модрича, – 100 м, рез. 11,28   (805 – бодова)

Јелена Мацановић, ученица ЈУ ОШ „Јован Дучић“ Бијељина, – 100 м, рез. 12,49   (928 – бодова)

 

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ:

Бојан Шобат, ученик ЈУ Пољопривредна школа Бања Лука, – 100 м, рез. 11,02 (880 – бодова)

Наташа Глигоревић, ученица ЈУ Гимназија – Зворник, – 100 м, рез. 12,52 (923 – бода)


ФОТО ГАЛЕРИЈА

« 1 од 15 »

Слично: