ODRŽANA TAKMIČENJA IZ PRAVOSLAVNE VJERONAUKE

Školsko takmičenje iz pravoslavne vjeronauke održano je 8. 2. 2018. godine na kom je učestvovalo dvanaest učenika sedmog razreda. Učenici: Milica Borovčanin (100), Ana Janković (82), Damjan Orašanin (79), Jovana Nešković (76), Nađa Buhač (73), Dragan Lučić (73), Pavle Borovčanin (72) i Dorotea Zoranović (71) osvojili su više od sedamdeset bodova i time ostvarili pravo učešća na Opštinskom takmičenju.

Opštinsko takmičenje održano je 17. 2. 2018. godine i od sedam učenika, učenica Milica Borovčanin osvojila je najveći broj bodova (86) i stekla pravo učešća na Eparhijskom (regionalnom) takmičenju.

Eparhijsko takmičenje Mitropolije dabrobosanske iz Pravoslavne vjeronauke

Eparhijsko takmičenje Mitropolije dabrobosanske održano je u subotu 24. 3. 2018, godine u JU OŠ „Jovan Dučić“ u Kasindolu. Opštinu Sokolac i JU OŠ ,,Sokolac” uspješno je predstavljala Milica Borovčanin, koja je na Opštinskom takmičenju jedina stekla pravo učešća na ovom takmičenju, gdje je pokazala zavidno znanje i osvojila visoko šesto mjesto.

Prvo mjesto osvojila je učenica Darija Šehovac, OŠ „Aleksa Šantić“ Vojkovići, I. Ilidža, drugo mjesto učenica Anja Vuković, OŠ „Aleksa Šantić“ Vojkovići, I.Ilidža, Treće mjesto učenica Jelena Mašić, OŠ „Sveti Sava“ Foča.

Takmičenje je proteklo uz pratnju vjeroučitelja: o.đ. Mladena Maksimovića, Miloša Draškovića, Brane Kezunovića, Nebojše Kolarića, Gorana Milanovića, Petrislava Rajaka, Dragane Kovač, Vladimira Vasiljevića i Srđana Kulašinca.

Svi učenici su nagrađeni prikladnim i lijepim poklonima vezanim za vjersku nastavu.

vjeroučitelj, Srđan Kulašinac