ЛИКОВНА СЕКЦИЈА: Умјетници који „мијешају“ боје

Ликовна секција је једна од оних на којој ученици испољавају своје умјетничке склоности и усавршавају се у томе. Секцију води наставник Младен Ћајић, а похађа је око двадесет чланова. Одржава се у кабинету ликовне културе два пута седмично, за ученике прве смјене сриједом, а за ученике друге смјене уторком.

Према ријечима наставника Младена, секција је за ученике свих разреда с тим да ученици шестог разреда нису још увијек укључени у ове активности. Наставник је истакао и то да није битно да ли су ученици надарени него да је битна воља и жеља за сликањем.

Већина чланова Ликовне секције учествује на разним ликовним конкурсима и остварују много добре резултате – рекао је наставник.

Награђени ученици су:

2011/12. ученица Илиријана Башовић, из VIII1 разреда, освојила је треће мјесто на ликовном конкурсу „Озренско драговање” на Озрену;

2011/12. ученица Дарија Зечевић, из VIII5, oсвојила је прво мјесто на ликовном конкурсу “Ја репортер – моја будућност”  у организацији WORLD WISION-а;

2013/14. на ликовном конкурсу „Цртам зимску идилу за честитку” ученица Жељана Поњарац, из VIII2, освојила је награду штампање ликовног рада на честиткама за Нову годину;

2014/15. ученица осмог разреда Анастасија Цвијетић добила је трећу награду на ликовном конкурсу пројекта ПРО-будућност на тему „Различитост обогаћује”;

2015/16. ученик VII разреда Ђорђе Ковачевић, добио је 1. награду на ликовном конкурсу пројекта ПРО­-будућност на тему „Различитост обогаћује”;

2017/18. на 7. Међународном ликовном конкурсу “Шетње под морем”, у Словенији, ученица VII4 разреда Марија Бојат освојила је ГРАНД ПРИ и добила златну плакету за најуспјешнији ликовни рад, а руководилац ликовне секције наставник Младен Ћајић добио је Златну плакету за најуспјешнијег ментора.

Наставник је такође истакао да су радови који се цртају на секцији доста детаљнији и прецизнији од радова на редовној настави. Ученици се на секцији баве и естетским вредновањем радова, изложбеним активностима – излагањем у холу школе, учествовањем на конкурсима, развијањем дјечије маште.

На питање да ли сматра да имају сва материјална средства за рад наставник је одговорио:

Нажалост не. Недостаје много: штафелаји, пројектори, разне боје, које се не могу набавити код нас.

Разговарали смо и са ученицима који похађају часове ове секције и сазнали много тога. Од Маријане смо чули да воли да црта и да жели да развија свој таленат. Ученица Милица Боровчанин на Ликовној секцији развија своје идеје и креативност. Теодора Ђерић је додала да је цртање опушта. Катарина Павловић и Никола Косорић би вољели да се у будућности баве сликарством. На изложби бивше ученице ОШ „Соколац” Милице Мирић, била је Милица Бајагић и рекла нам је да би једнога дана и она вољела да има своју изложбу.

Припремиле: Катарина Биљић и Милица Бајагић (Лингвистичка секција)