Кошаркашка екипа ОШ „Соколац освојила треће мјесто на МОИ 2016

Регионално такмичење МОИ ученика основних школа Сарајевско-романијске регије у кошарци одржано је 10. 05. 2016. године у Источном Новом Сарајеву. Домаћин регионалног такмичења била је ЈУ ОШ „Свети Сава“ Источно Ново Сарајево.

Такмичење је одржано у спортској сали школе као и церемонија свечаног отварања. Послије постројавања екипа и интонирања химне МОИ, присутне је поздравила директорица школе, г-ђа Данијела Мрда, која је и званично отворила такмичење.

На такмичењу је учествовало 9 екипа, 3 екипе у женској и 6 екипа у мушкој конкуренцији.

Такмичење су судиле савезне кошаркашке судије, Стефан Станић и Васковић Синиша.

По завршетку такмичења учесницима су уручена признања према пласману.

На такмичењу су учествовали:

1. ЈУ ОШ „Пале“ Пале (М – Ж)
2. ЈУ ОШ „П.П.Његош“ Источна Илиџа (М)
3. ЈУ ОШ „Свети Сава“ Источно Н.Сарајево (М – Ж)
4. ЈУ ОШ „Јован Дучић“ Касиндо (Ж)
5. ОШ „Јован Дучић“ Чајниче (М)
6. ЈУ ОШ „Соколац“ Соколац (М)
7. ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Вишеград (М)

ТАКМИЧЕЊЕ У МУШКОЈ КОНКУРЕНЦИЈИ

У мушкој конкуренцији учествовало је 6 екипа које су биле подјељене у двије групе. После одиграних утакмица у групама свако са сваким, другопласиране екипе из група су играле за треће мјесто а прваци група су играли финалну утакмицу. Одиграно је укупно осам утакмица.

Пласман екипа:

1. ЈУ ОШ „П.П.Његош“ Источна Илиџа
2. ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Вишеград
3. ЈУ ОШ „Соколац“ Соколац

За најбољег играчa такмичења проглашен је Душан Елез, ученик ЈУ ОШ „П.П.Његош“ Источна Илиџа.

За најбољег стријелца такмичења проглашен је Михајло Нешковић, ученик ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Вишеград.

ТАКМИЧЕЊЕ У ЖЕНСКОЈ КОНКУРЕНЦИЈИ

У женској конкуренцији учествовале су 3 екипе, после одиграних утакмица свако са сваким резултат је следећи:

1. ЈУ ОШ „Јован Дучић“ Касиндо
2. ЈУ ОШ „Пале“ Пале
3. ЈУ ОШ „Свети Сава“ Источно Ново Сарајево

За најбољу играчицу такмичења проглашена је Марија Шеховац, ученица ЈУ ОШ „Јован Дучић“ Касиндо.

За најбољег стријелца такмичења проглашена је Теодора Черемиџић, ученица ЈУ ОШ „Пале“ Пале.

проф. Славица Говедарица
Координатор МОИ Сарајевско – романијске регије